Почетна / Забава / Српската „растури“ во Скопје, а македонската Цеца во Струмица

Српската „растури“ во Скопје, а македонската Цеца во Струмица

 

Цеца го зема македонското знаме и се покри со него

 

Српската фолк Дива Цеца ражњатовиќ вчеравечер во енормно полната Арена “Борис Трајковски” одржа концерт на кој што позавидуваат сите македонски, па и балкански пејачки имиња. За многумина понижувачки беше да се биде дел од ваков настан, многумина со потсмев гледаат кон музиката на Цеца, но сите ќе се согласат со едно – она што Цеца може да го направи во Македонија, веќе долго време не може буквално никој друг.

 

 

Београд, Кукавица, Иди док си млад, Доказ, Маскарада, Лепи громе мој, Позив беа старите рефрени кои во еден глас ги пееше публиката во салата, а освен нив, Светлана ги отпеа и песните од нејзиниот најнов албум “Автограм”. Она што го одбележа овој настан беше и македонското знаме кое пејачката го зема и го развеа на сцената во Скопје.

 

 

И додека, Скопје гореше од концертот на Цеца, во Струмица свое шоу направи и струмичката Цеца. Сигурно веќе ја знаете – личноста која е најголем фан на вистинската Цеца :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ден по концертот на Deep Purple, следува концерт на Масимо Савиќ

Со голема надеж дека лошите денови се зад нас, задоволство на Авалон е да го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!