Почетна / Серии / Нови епизоди од германската серија „Аларм за кобра“ на Сител

Нови епизоди од германската серија „Аларм за кобра“ на Сител

 

Аларм за кобра 11 на Сител, по ноќните вести

 

Германската акциона серија “Аларм за Кобра” со нова сезона на Сител од понеделник (17 октомври) во 23.45 часот. Досега од серијата се снимени 38 сезони и над 300 епизоди, а поради големата популарност во матичната земја, снимањето продолжува и понатаму.

 

 

Серијата ги опишува кривичните истраги на одделнието за сообраќајна полиција на автопат. Главни ликови се двајца полицајци кои формират полициски тим, а чии места се менуваат во текот на сезоните. Многу акција, потрага по убијци, бомбардери, криминалци ве очекува во новите епизоди на Аларм за Кобра 11.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Алфа телевизија прашува – Се држи ли оваа серија во бункер за да не ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!