Почетна / Сапуници / Фото | Ајаз и Оику од „Сезона на црешите“ и приватно во љубовна врска

Фото | Ајаз и Оику од „Сезона на црешите“ и приватно во љубовна врска

 

Јунаците од новата серија на Сител и приватно се заедно

 

 

Фановите на хит серијата “Вљубениот ерген” имаа можност деновиве да ја започнат со следење и новата романтична комедија “Сезона на црешите”, која многумина ја споредуваат токму со Ергенот.

 

 

Топла и интересна приказна на вљубување на двајца млади која ќе ја следите ова лето и оваа есен на Сител телевизија.

 

 

Она што особено ги привлече гледачките е главниот актер Серкан Чајоглу, кој важи за еден од најзгодните турски актери. Па, девојки, веројатно атрактивниот Ајаз е соодветна замена за Омер за ова лето?

 

 

Неговата сакана во серијата не е Дефне на Омер, туку е Оику, млада и весела девојка која постепено ќе започне да се вљубува во Ајаз и тука започнуваат вистинските летни романтични моменти.

 

 

Она што е особено интересно е што актерите што ги толкуваат улогите на Ајаз (Серкан Чајоглу) и Оуки (Узге Ѓурел) се и приватно во љубовна врска.

 

 

Двајцата се запознале за време на снимањето на “Сезона на црешите” и од тогаш ја започнуваат нивната реална романса.

 

 

Скромни и нескандалозни, папараците често и не знаат што да пишат за нив, иако со душа се чека нивната свадба.

 

 

Двајцата имаат по 31 година и завршено актерство. И двајцата покрај актерството, се занимаваат со моделство, а нивните фотосесии се едни од најследените на социјалните мрежи.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте го Хуанхо, главниот лик во серијата „Дива земја“ на Сител

Од понеделник (27 јануари) во 10 часот наутро на Сител телевизија со емитување ќе започне …

error: Содржината е заштитена!