Почетна / Живот / Џереми Вејд не раскажува рибарски приказни – тој ги живее

Џереми Вејд не раскажува рибарски приказни – тој ги живее

 

Од 24 јули – “Речни чудовишта”, осма сезона на Дискавери

 

Биологот и екстремниот риболовец Џереми Вејд се враќа со осма сезона на серијалот „Речни чудовишта“ и овој пат ќе ја фрли мрежата пошироко од било кога претходно за да ги истражи легендите за суштествата кои живеат во светските океани.

 

 

На островите Кијс на Флорида, Џереми истражува таинствено суштество кое ги удира своите жртви толку силно што им ги крши коските. Тука се и приказните на пливачите од Карибите кои често „нешто“ ви повлекува во водата. Дали таа појава ја предизвикува Луска? Суштество за кое се верува дека е пола ајкула, пола октопод. Неуморниот истражувач тргнува  на досега најопасната авантура и се враќа на Амазон во потрага за жртвите на невидливите грабливци.

 

 

Следете го Џереми Вејд  и новата сезона на „Речни чудовишта“ од 24 јули на Дискавери каналот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

24. Моден Викенд Скопје води на пат кон кружна иднина

Дваесет и четвртата сезона на најголемото модно случување во земјата, овојпат e во знакот на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!