Почетна / Забава / Шакира и Питбул повторно ги соединија силите!

Шакира и Питбул повторно ги соединија силите!

 

Шакира одлучи повторно да ги соедини силите со Питбул, со кој минатата година го направи хитот Rabiosa. Новата песна Get It Started ја продуцираа АфроЏек и РедУан, а вчера се појави и на интернет. Се очекува да се најде на новиот албум на Питбул, Global Warning, што ќе излезе во продажба кон крајот на годинава. Шакира исто така вредно работи на својот нов албум кој ќе го слушнеме кон крајот на годинава.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!