Почетна / Забава / Цеца го вееше македонското знаме и заплака на „Зајди зајди“

Цеца го вееше македонското знаме и заплака на „Зајди зајди“

 

Спектакуларен концерт беше одржан вечерва во преполната арена „Борис Трајковски“ со кралицата на балканската музика Цеца и нејзините фанови што во еден глас ги пееја сите нејзини хитови!

 

Спектакуларен концерт беше одржан вечерва во преполната сала „Борис Трајковски“ со кралицата на балканската музика Цеца и нејзините фанови што во еден глас ги пееја сите нејзини хитови!

 

 

Долго време се полнеше салата, а долго се чекаше и да излезе Цеца. Публиката до 23 часот беше забавувана од бендот Либеро, а кога излезе онаа за која сите дојдоа цела публика стана на нозе. Цеца испеа повеќе стари хитови, но се задржа и на оние од новиот албум. Во еден момент таа доби македонско знаме од публиката и го стави врз себе, публиката ја поздрави со громогласен аплауз. На крајот како што беше очекувано ја отпеа нашата „Зајди, зајди“ и заплака на неа. Социјалните мрежи се преполни од фотографии од еден од најдобрите концерти одржан годинава. Цеца направи вистинска предновогодишна забава!

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!