Почетна / Забава / Хрватски манекен ќе гради кариера во Македонија
Danijel Borscak - TV Paket

Хрватски манекен ќе гради кариера во Македонија

Најпознатиот хрватски манекен Даниел Борсчак кој десет години работеше како манекен во Германија, по враќањето во Хрватска најави градење музичка кариера во Македонија.

Danijel Borscak - TV Paket

Даниел Борсчак во Германија снимаше едиторијали и беше манекен во модната агенција „Louisa Models“ а работаше за светски модни куќи како што се Gucii, Dior Homme, Jil Sander и Prada.

Danijel Borscak - TV Paket

„Македонија има прекрасен топол народ со големи срца, затоа ја обожавам како да е моја татковина! Се надевам дека ќе ви се допадне мојата музика и искрено се надевам дека што поскоро ќе снимам дует со некој од македонските ѕвезди. Ве сака, Даниел“.

 

Во продолжение следува хитот „За инат те баш нечу“ на Даниел Борсчак, уживајте!

 

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Данскиот EDM DJ Martin Jensen на Ohrid Calling 2019 !

Со повеќе од 100 Милиони прегледи на Youtube и неговата специјалност да продуцира само хитови, …