Почетна / Забава / Фото | Роналдо и Амбросио во секси разголена фотосесија

Фото | Роналдо и Амбросио во секси разголена фотосесија

 

Секси фудбалерот и секси моделот во “акција”

 

 

Двајцата се сметаат за едни од најсексипилните луѓе во светот и икони на сензуалноста и физичката совршена форма. Таа е Алесандра Амбросио, една од најпопуларните модели на “Victoria’s Secret“, а тој е фудбалскиот напаѓач од Реал Мадрид и идол на многу генерации.

Фудбалската ѕвезда и атрактивната манекенка се појавија заедно разголени на насловната страница во новиот број на магазинот „GQ“. Оваа соработка се случиla во октомври минатата година, кога само се навести тајниот проект на кои работат двајцата.

 

 

Роналдо на насловната страница е најавен со зборовите „Добитникот на Нобелова награда за физичка перфекција“ , а Алесандра со  „супер жешката супермоделка Алесандра Амбросио“. Амбросио е инаку блиска пријателка на Ирина Шеик, бившата девојка на Роналдо.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Светска премиера на композиции од Дарија Андовска во Минхен

Во понеделник, 8 јуни, во рамките на серијата концерти #BSOmondayConcerts, кои ги организира Bayerische Staatsoper, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!