Почетна / ФОТО / Фото | Зоки Фаци устата си ја заштити со крст

Фото | Зоки Фаци устата си ја заштити со крст

 

Особено несекојдневна фотографија пред неколку минути се појави на ѕидот на новинарот Зоран Василевски. Со оглед на тоа дека веднаш ни падна во очи, го запрашавме кое е нејзиното значење. Еве што ни одговори тој:

„Си ја заштитив устата со крст, ја провоцирам црквата да не краде од устата на народот. На овој начин се борам против корупција и криминал. Фотографијата е посветена на сите оние што лажат, лаат и касаат, а се колнат во бога“, изјави Василевски за ТВ Пакет.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Девојките полудеа по овие хрватски модели и спортисти

Естрадниот магазин “Ин” на хрватската телевизија Нова ги претстави најатрактивните момци во Хрватска за ова …

error: Содржината е заштитена!