Почетна / Серии / Финскиот процедурал „Северна ѕвезда“ репризно на Телма
Од понеделник до четврток во 22.15 часот , репризи

Финскиот процедурал „Северна ѕвезда“ репризно на Телма

Полициска работа, бокс и семеен живот во Лапонија. Марија Пудас, поранешна светска шампионка во бокс, истражува злосторства со нејзиниот партнер Саму Пајала во Лапонија.

Животот на срдечното и малку хаотично семејство на Марија се менува кога таткото на Марија, Еско добива напад и се открива дека има долгови од 500.000 евра. За да го спаси семејството, Марија решава да се врати во рингот уште еднаш, а за да се реши ситуацијата, важна е само победата.

Марија го сака своето семејство и се радува кога си тера мајтап со сопругот и децата секој ден. Хуморот е нејзиниот начин да ја балансира нејзината тешка, исцрпувачка работа. И покрај мрачните злосторства кои Марија ги истражува, серијата е оптимистичка и топла. Секоја епизода од серијата се фокусира на еден случај кој ќе биде решен во текот на епизодата.

Рованиеми е дом на ски-центарот Оунасваара, Санта Земја и Арктичкиот круг. Атракциите носат многу туристи од Финска и странство и го прават Рованиеми меѓународен град. Рованиеми е мешавина од туристички центар, жив универзитетски град и егзотичен див север. Место каде се среќаваат различни светови и човечки приказни.

Портретираните ликови и секојдневните предизвици што ги доживуваат се универзални и препознатливи низ целиот свет. Сепак, серијата е многу повеќе од стандардна крими серија додека ги следиме судењата и неволјите на едно современо лапонско семејство.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

error: Содржината е заштитена!