Почетна / Забава / Турската драма продолжува, уапсен е и Саваш!

Турската драма продолжува, уапсен е и Саваш!

Илкер Аксум, познат како Рушен од серијата „Зет домазет“ завчера беше уапсен од полицијата во текот на акцијата раскинување на нарко ланецот, а претходно, како што веќе објавивме, успасени беа 60 познати личности во Турција меѓу кои и 25 актери. Кенан Имирзалиоглу (Езел) и Нехир Ердоган (Назли) сеуште се во притвор.

 

Илкер Аксум, познат како Рушен од серијата „Зет домазет“ завчера беше уапсен од полицијата во текот на акцијата раскинување на нарко ланецот, а претходно, како што веќе објавивме, успасени беа 60 познати личности во Турција меѓу кои и 25 актери. Кенан Имирзалиоглу (Езел) и Нехир Ердоган (Назли) сеуште се во притвор. Турската драма продолжува да го шокира Балканот.

 

 

Најновите информации велат дека уапсен е актерот Мурат Јилдирим познат од турските серии „Љубов и казна“ и „Аси“, а со него и неговата сопруга Бурчин Терзиоглу (Азад од „Езел“).

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!