Почетна / Забава / ТРОПИКО најавуваат феноменален музички спектакл во Скопје

ТРОПИКО најавуваат феноменален музички спектакл во Скопје

 

Со задоволство Ве информираме дека после многу фестивали, после концертот во Белградска Комбанк Арена пред 20.000 посетители, после настапите ширум Балканот и Европа и после успешната Америчка турнеја момците од ТРОПИКО решија во знак на благодарност за 16 годишната поддршка да ја израдуваат и својата публика во Македонија со феноменален музичко – сценски спектакл.

 

 

Имено, на 28ми април со почеток во 21 часот во ВИП Арената во Скопје, Македонската публика ќе има можност да ужива и да се забавува со најголемите хитови на ТРОПИКО. Покрај последниот сингл “Haluciniram” кој ја одбележа претходната година, ТРОПИКО ќе ја подсетат публиката и на своите стари хитови “Misliću na tebe”, “Sve moje zore”, “Zauvek tvoj”, “Paranoja”…

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во четврток на 01ви март преку продажната мрежа на Купикартизасе како и во Југотон, Розе Веро 2 и во Скајмјузик центарот во ГТЦ. На 28ми април во ВИП Арената во Скопје не очекуваат 2 часа одлична свирка и оригинлно аудио-визуелно доживување, какви всушност се и самите момци од ТРОПИКО.

Концертот е во организација на Skymusic.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авалон го започнува концертното лето со Амира Медуњанин на 9-ти август

Авалон продукција со огромно задоволство го најавува првиот проект од концертите што ќе ги организираат …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!