Почетна / Филм / Темни Сенки

Темни Сенки

11-ти мај

 

Темни сенки
Режија: Тим Бартон (Corpse Bride, Alice in Wonderland)
Сценарист: Сет Грахам-Смит
Улоги: Џони Деп, Ева Грин, Мишел Фајфер, Хелена Бонам Картер, Џеки Ирл Хајли, Џони Ли Милер, Клои Грејс Морец
фантазија комедија

 

 

Барнабас Колинс (Џони Деп) на почетокот од 18-иот век бил претворен во вампир и закопан жив од вештерката Анџелик бидејќи и го скршил срцето. Барнабас успева да излезе од гробот, но дури во 1972-та година, и открива дека неговиот имот всушност е во урнатини, а ни новите членови на семејството не се ништо подобри. Главата на семејството е Елизабет Колинс Стодард (М. Фајфер) на која и треба помош од психијатарката Џулија Хофманд (Бонам Картер) за да го спаси семејството од многуте проблеми, а Барнабас открива уште една страшна работа – вештерката Анџелик се уште е жива и сака да го заведе или да го уништи!

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!