Почетна / МК Сцена / Родителите на Боки во солзи поради промената на полот

Родителите на Боки во солзи поради промената на полот

Родителите на Боки во солзи поради промената на полот

 

Веста дека Бојан Јовановски наскоро во една белградска клиника ќе го промени полот ги шокираше неговите родители, Јасмина и Миле Јовановски преку медиумите дознале дека наместо син наскоро ќе имаат ќерка.

„Боки секогаш ја имаше поддршката од родителите и никогаш немаше проблем да им објасни зошто повеќе работи во животот ги прави поинаку од останатите, но операцијата и промената на полот особено ги потресе. Кога видоа на интернет која вест е вест на денот во Србија, веднаш го побараа да му кажат колку се потресени“, вели за Ало извор близок на семејството Јовановски.

 

„Бојан е поврзан со своите родители и без размислување се врати во Скопје за да зборува со нив и да им ги објасни деталите околу тоа. Ги затекна со солзи во очите. Не кој начин ги убеди дека е нешто што тој го сака, не знам, но ситуацијата некако се смири. Верувам дека сега се ќе биде во ред, па дури и оти ќе бидат со него во моментите кога ќе влегува во операционата сала“, додаде изворот.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!