Почетна / Филм / Премиерни филмови на Скај нет телевизија

Премиерни филмови на Скај нет телевизија

 

Освен мексиканската теленовела „Сестри“, Скај Нет телевизија започнува со прикажување на премиерни филмови секојдневно. Филмовите ќе се емитуваат во 21 часот, со реприза следниот ден во 14:30 часот, а освен на Скај Нет телевизија, ќе се прикажуваат и на другите регионални телевизии ширум земјава. Веќе неколку години, оваа телевизија нема емитувано никаква играна програма, па со оглед на новитети кои ќе ни ги понуди и одвојуваме простор на овој портал.

 

 

Ви ја претставуваме филмската програма на Скај Нет во 21 часот:
 
Понеделник (24 март) – Гејси (Gacy) – биографска приказна за животот на серискиот убиец Џон Вејн Гејси, одглумен од маестралниот Алек Болдвин. Вторник (25 март) – Канскиот измамник (Cannes man) – необична комедија во која се појавуваат многу холивудски актери како специјални гости. Четврток (27 март) – Тајната на Карлита (Carlita’s Secret) – акциона приказна за една невина девојка која криејги го својот идентитет, ќе разреши едно големо убиство и една голема нарко мрежа. Улогата на Карлита ја толкува Ева Лонгорија. Петок (28 март) – Дамер (Dahmer) – американски хорор филм за серискиот убиец Дамер, толкуван од Jeremy Renner. Вторник (1 април) – Колку ме сакаш? (Combien tu m’aimes ?) – француска романтична комедија од 2005 година, во главната улога настапува Моника Белучи. Четврток (3 април) – Олд бој (Old boy) – нов мистериозен трилер, базиран на јапонски манга јунак.
 
Ова се само дел од филмските наслови кои ќе ги гледаме на локалните телевизии, а следните недели ќе се емитуваат филмовите: 16 Blocks, End game, The tenats, Today you die, Vampire clan, Rambo 4, The contract.

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма кино | „The hurt locker“, „Lies we tell“, „A man with integrity“ …

Ноќно кино на Тв Телма. Секоја вечер во 22.40 часот, за сите љубители на филмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!