Почетна / Сапуници / Потресни мигови во втората епизода на Фатмаѓул

Потресни мигови во втората епизода на Фатмаѓул

 

Вчеравечер на телевизија Сител премиерно се емитуваше првата епизода од балканскиот мегахит „Судбината на Фатмаѓул“. Одличните рејтинзи докажаа дека како и во соседните земји така и во Македонија оваа потресна приказна е прифатена од публиката уште на самиот почеток.

 

 

Но, гледачите треба да знаат дека она што допрва ќе ги потресе е новата епизода која ќе се емитува вечерва. Мигот кој ќе ја отвори кутијата на злото, драмата започнува вечерва, тажната судбина на оваа беспомошна девојка ќе допре до вашето срце. Не пропуштајте веднаш по „Солзите на мојата ќерка“. Во прилог е најавата.

 

 

 

 

 Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!