Почетна / Забава / Евровизија / Песната на Црна Гора една од најголемите фаворити

Песната на Црна Гора една од најголемите фаворити

 

Црна Гора на годинешното издание од „Евровизија“ ќе ги претставува групата Who See и Нина Жижиќ. Спотот за песната Игранка синоќа премиерно беше емитуван на нивната национална телевизија. Автори на песната се Sky Wikluh и Жељко Вељковиќ. Sky имаше песна и на српскиот избор за претставник на „Евровизија“ во Малме, но таму неговата песна заврши на петтото место.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!