Почетна / Забава / Ниту геј, ниту пак наркоман, Махир Кара е маж на година!

Ниту геј, ниту пак наркоман, Махир Кара е маж на година!

 

После бројните скандали во кои беше вмешан популарниот турски актер Кенан Имирзалиоглу минатата година, тоа не беше причина годинава да ја понесе ласкавата титула маж на годината која ја доделува престижниот магазин „GQ“.

Популарниот Махир Кара од гледаната серија „Карадај“ која сеуште се снима, а се емитува и на овие простори благодарение на Сител телевизија, веќе се ослободи од приказните дека е геј и оти е наркоман. Кенан Имирзалиоглу и покрај се е на врвот и е еден од најбараните актери во својата земја.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!