Почетна / Телевизија / Наскоро ќе се снима на „Танц со ѕвездите“

Наскоро ќе се снима на „Танц со ѕвездите“

 

Постојан раст на гледаноста, програмска понуда поинаква од другите, сопствена продукција, врвни светски и домашни спортски настани, серии и филмови. Македонската радио-телевизија за прв пат ја презентираше програмската понуда за 2013-та пред маркетинг агенциите. До 1 јуни ќе заврши процесот на целосна дигитализација на програмата.

 

 

Но, амбициите на јавниот сервис не запираат овде – наскоро ќе почне снимањето на домашна висококвалитетна серија, како и на повеќе шоу програми меѓу кои и популарната лиценца на „Танц со ѕвездите“.

 

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!