Почетна / Серии / МРТ ќе надсинхронизира шпански серии

МРТ ќе надсинхронизира шпански серии

 

Толку од надежта дека МРТ ги откупиле популарните шпански серии „Интернат“, „Соседи“ и „Физичар и хемичар“! Всушност, тие откупиле шпански серии, но историски. Згора на се, Јавниот сервис најавува дека истите ќе се емитуваат со македонска надсинхронизација.

А1 и Сител се обидоа да надсинхронизираат шпанска серија, па сите видовме каков беше резултатот. Липсингот на македонскиот и на шпанскиот јазик е сосема различен, затоа сите шпански надсинхронизирани серии поминаа неславно. Но, како и да е, наскоро очекувајте многу повеќе информации поврзани со оваа вест, како и синопсис за двете откупени шпански серии „Легендата за Шпанија“ и „Империја“.

 

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најдрагите „Очајни домаќинки“ со сите сезони на Фокс Лајф во 20 часот

Од понеделник до петок на кабловскиот Fox Life имате повторна шанса да уживате со вашите …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!