Почетна / Телевизија / Мартија и Антониа како Имани и Џеси Џеј во „Пинк ѕвездички“

Мартија и Антониа како Имани и Џеси Џеј во „Пинк ѕвездички“

Видео | На чекор до големото суперфинале…

 

Во вечерашнава емисија од талент шоуто “Пинк ѕвездички”, нашите учеснички беа единствени кои успеаа да го “купат” жирито и публиката со странски песни. Очигледно македонските девојчиња сакаат да слушаат тренди модерна музика, па со таква музика и се претставија.

 

 

Антониа Гиговска од Скопје во целосно ново светло. Трансформација која го воодушеви жирито, а пријатно ја изненади и публиката. Пеејќи ја “Домино” од Џеси Џеј, Антониа на сцената беше динамична и енергична, што ја одвои од досегашните настапи во кои беше умерена, ледена и сериозна.

 

 

 

Другата наша Пинкова ѕвездичка, Мартија Станојковиќ, повторно во нејзин фазон, најдобра како и секогаш. Таа ја отпеа “Don’t be so shy” од француската кантавторка Имани, и уште еднаш докажа дека и’ лежи секаков тип на песна. Она што оваа вечер привлече внимание беше нејзиниот фустан, кој бил дизајниран од самата Мартија и нејзината професорка по пеење.

– Ти си најуниверзална. Се’ видов од тебе во овој шоу програм – беше коментарот на Хари Мата Хари за нашата Кумановка, а нејзиниот професионален и интернационален настап го пофали и Јелена Томашевиќ, која истакна дека Мартија од секоја песна прави светски хит.

 

 

Не се ни сомневаме дека нашите девојчиња благодарение на вашите гласови одат во големото суперфинале на 3 јули, а до тогаш гласајте за нив на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

 

GLA C3 –  за Елена Бимбиловска

GLA C13 – за Антониа Гиговска

GLA C16 – за Мартија Станојковиќ

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!