Почетна / Телевизија / Кумановски вицеви во новата хумористична емисија на Скај Нет

Кумановски вицеви во новата хумористична емисија на Скај Нет

 

“Нема љутиш” – нова емисија на Скај Нет, секоја недела во 20 часот

 


 

Од вечерва на Скај Нет телевизија започнува нова домашна хумористична емисија, која ќе се емитува секоја недела во 20 часот. Емисијата ‘’Нема Љутиш’’ е од хумористичен карактер која не остава никого без насмевка на лицето.

Во себе содржи коментирање на смешни и интересни инсерти и видео клипови превземени од интернет и преработени на оригинален начин како и презентирање на вицеви на кумановски дијалект со голема доза на хумор.

 


 

 

Дани | TВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!