Почетна / Телевизија / Инфо | Аудиции за трети сезони од „Пинк ѕвезди“ и „Пинк ѕвездички“

Инфо | Аудиции за трети сезони од „Пинк ѕвезди“ и „Пинк ѕвездички“

 

27 јуни, 13 часот, Сител телевизија – аудиции

 

Пинк телевизија најавува нови, трети сезони од нивните шоу програми “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”, кои ќе стартуваат од септември. Сител телевизија ги откупи ексклузивните права за емитување и на новите сезони на територијата на Македонија.

 

 

Аудициите за новите сезони и за двете шоуа ќе се одржат овој месец во повеќе градови во регионот. За македонските идни ѕвезди и ѕвездички кои сакаат да го покажат својот талент во пеење, еве шанса да го сторат тоа.

На 27 јуни (понеделник) во просториите на Сител телевизија со почеток во 13 часот ќе се одржат аудициите за новите македонски ѕвезди и ѕвездички на Пинк.

 

 

Дотогаш уживајте во последните финални емисии на вторите сезони од “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”. Македонските кандидати Мите и Адам од следната сабота ќе бидат подложени на гласот на публиката во шоуто на големите, додека за Мартија, Елена и Антониа продолжете да гласате за да се најдат во големото финале во шоуто на малите ѕвездички.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!