Почетна / Телевизија / Х Фактор / Илма Карахмет како „Малечката невеста“

Илма Карахмет како „Малечката невеста“

 

 

Х-Фактор е мегапопуларно шоу и достигна неверојатна гледаност како во Македонија така и во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. Шоуто е гледано и коментирано од секаква публика, за учесниците и менторите пишуваат статуси и јавни личности кои инаку не си дозволуваат јавно да критикуваат вакви телевизиски програми.

 

Х-Фактор е мегапопуларно шоу и достигна неверојатна гледаност како во Македонија така и во Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. Шоуто е гледано и коментирано од секаква публика, за учесниците и менторите пишуваат статуси и јавни личности кои инаку не си дозволуваат јавно да критикуваат вакви телевизиски програми.

Но, она со кое сите ќе се согласат е ужасниот начин на кој се облечени учесниците веќе 7-ми live по ред. Ненормалните фризури и погрешно искомбинирани парчиња облека се неизбежен дел од Х-Фактор Адриа.

Па така на Илма Карахмет и дојде преку глава стилистите да ја облекуваат како тетка и одлучи самата да си скрои нешто за себе.

 

 

Арно ама, дете си е дете. Беше најавено дека оваа вечер ќе се пеат песни од филмови и серии, а кога Илма се појави вака облечена сите помислија дека таа ќе пее некоја песна од „Малечката невеста“. Наместо сирена или принцеза како што менторот сакаше да ја претстави, ова девојче изгледаше ужасно на сцената.

Твитерашите и претходно ја препознаа Малечката невеста во Илма па имаа направено и фотомонтажа. И оваа вечер не изостанаа шегите за пубертетските бркови на Илма.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!