Почетна / Телевизија / Зоран Трајчевски е новиот претседател на СРД

Зоран Трајчевски е новиот претседател на СРД

Советот за радиодифузија доби нов претседател кој е едногласно избран на денешната седница. Претседателот се избира со мнозинство гласови, согласно законот, членовите на СРД го избираат него, а неговиот мандат трае се додека е член на Советот. За Трајчевски е чест што е избран за претседател на најстарото регуларно тело. Поради истекување на мандатот, Советот на денешната седница ги разреши досегашниот претседател Зоран Стефановски заедно со членовите Томе Груевски и Али Алиу.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со благодарница за успешната соработка со ТВ Пакет

“Почитувани, Институтот за развој на електронски комуникации прославува 2 години од основањето. По тој повод, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!