Почетна / Телевизија / Големиот брат / Започнува потрагата по соодветен станар за куќата на Големиот брат

Започнува потрагата по соодветен станар за куќата на Големиот брат

 

Започнаа пријавувањата за новата сезона на најгледаното реално шоу „Големиот брат“. Како и минатите сезони така и оваа учествуваат речиси сите држави од поранешна Југославија, шоуто ќе биде регионално. Македонија е една од земјите кои ќе имаат свој станар или станари во најпопуларната куќа на Балканот. Во Македонија како и претходните сезони преносот од куќата ќе го врши Сител телевизија. Доколку сметате дека би биле интересен лик за публиката на ова шоу не чекајте и веднаш пријавете се на [email protected]. Во просториите на Сител телевизија наскоро ќе се одржат аудициите, потрагата започнува! 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!