Почетна / Сапуници / Големото враќање на незаборавната Руби!

Големото враќање на незаборавната Руби!

 

После долги девет години отсуство од светот на теленовелите, на голема радост на сите фанатици на овој жанр, Барбара Мори се враќа!

 

 

Иако актерката имаше бројни понуди за снимање од телевизиски монополи како Ацтека, Телемундо и Телевиса, Барбара Мори, нам добро позната како фаталната Руби од истоимената теленовела, се враќа со снимање за телевизиската куќа Аргос.

Називот на теленовелата е „Dos Lunas“ или Две месечини. Среќникот кој ќе дели љубовни бакнежи со посакуваната актерка е аргентинскиот глумец Леонардо Сбраглија, познат по последната улога во шпанската серија Luna, El Misterio de Calenda. Барбара и Леонардо веќе имаат претходно соработувано во филмот Amor, Dolor y Viceversa. 

 

 

 

Бергер | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Али од серијата „Одмазда“ на Канал 5 е познат турски пејач

Од понеделник до петок на Канал 5 се емитува серија која доаѓа од срцето на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!