Почетна / МК Сцена / Втор пат бремена, но прв пат на гости кај сестра ѝ во „Вечер со Тијана“

Втор пат бремена, но прв пат на гости кај сестра ѝ во „Вечер со Тијана“

 

Сабота на 26 мај, гостинка на Тијана е нејзината сестра

 

По неколкуте гостувања на екс ју ѕвезди во шоуто на Тијана на 1 телевизија, оваа сабота (26 мај) точно во 20 часот, ќе гостува нејзината сестра, Тамара Тодевска. Двете сестри со својата харизматичност и смисла за хумор несомнено е дека ќе приредат уште едно одлично издание на “Вечер со Тијана”.

 

 

Тамара покрај плановите за музиката, ќе зборува и за приватниот живот, за сопругот и малата Хана… Она што е актуелно кај Тамара е тоа што ќе стане мајка по втор пат, па и оваа убава вест е уште еден повод да честитаме и уживаме во друштвото на Тамара на 1 ТВ.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Некст Тајм се специјални гости на концертот на Лозано на 23ти

Популарното дуо Некст тајм ќе настапи на големиот концерт на Влатко Лозаноски на 23ти март …