Почетна / Забава / Во понеделник во Сити Мол ве очекуваат ѕвездите од „Х Фактор“

Во понеделник во Сити Мол ве очекуваат ѕвездите од „Х Фактор“

 

Еуфоријата околу најгледаното музичко шоу „Х Фактор Адриа“ од недела во недела станува се поголема, а овој понеделник наместо дома пред ТВ екраните – Скопје Сити Мол, Сител телевизија и Синеплекс ќе ви овозможат вашите омилени кандидати да ги гледате и слушате пред вас во живо. Концертен настап со песните кои им помогнаа да стигнат до самото полуфинале и дружење со сите вас е она што ве очекува во понеделник. Лице в лице со Давид, Амел, Боби и дечките од 9 Контрол, сега и којзнае кога другпат.

 

 

Со почеток во 20 часот пред Скопје Сити Мол, од страната на ул. Љубљанска, сите ќе имаат можност да ги чујат настапите и да се дружат со финалистите од X-фактор. 

To the moon and back, Celu noć i celi dan, Mirrors, Hipnotiziran, Hold me now, Uptown funk, Среќна ли си ти, Остани, When I was your man, Чија си, Blago onom tko te ima, Counting stars, Zaidi zaidi, Kiss from the rose, Feel, Црно и Бело, Jedina, Who wants to live forever, Lazes zlato, Lejla, Love me again, Lud i ponosan, Pjesmo moja, Bosanac, се дел од песните кои ќе се изведуваат од страна на младите X- фактор ѕвезди.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!