Почетна / Серии / Во „Карадај“ и принцезата Изабела Фортуна

Во „Карадај“ и принцезата Изабела Фортуна

 

Покрај убавата Шехерезад, во „Карадај“ од утревечер ќе ја гледате и принцезата Изабела.

 

 

Турската актерка Мелике Ипек Јалова која зрачи со својата несекојдневна убавина за македонските телевизиските гледачи е позната по улогата на принцезата Изабела Фортуна во серијата „Величествениот“. Оваа актерка беше дел од актерската постава во втората сезона на историскиот спектакл, се шпекулираше дека ќе се појави и во третата сезона, но тоа не се случи.

 

 

Од утревечер на Сител телевизија започнува хитот на годината „Карадај“, а таму покрај другите познати актери ќе ја гледате и Мелике Ипек Јалова во улога на Ајтен, девојката со која е верен главниот машки лик во „Карадај“.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По пародијата на „Lost“ на Телма, пародија и на полициските серии

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!