Почетна / Сапуници / Ајлин од „Бурни времиња“ – најслатката Турчинка

Ајлин од „Бурни времиња“ – најслатката Турчинка

 

 Фахра Зејнеп Абдула, или за нас позната како Ајлин од хит серијата „Бурни времиња“ има само 23 години, а веќе е третирана како вистинска ѕвезда на Балканот. Родена е на 17. август во 1989. година. Од неодамна се занимава со актерство, а поради својата несекојдневна убавина често е ангажирана и како фотомодел. Улогата на Ајлин во „Бурни времиња“ значи отскочна даска за нејзината кариера. Таа искрено признава дека во Турција ја викаат Ајлин дури и нејзините блиски токму поради улогата што полека но сигурно остава голем белег во нејзиниот живот.

 

Фахра Зејнеп Абдула, или за нас позната како Ајлин од хит серијата „Бурни времиња“ има само 23 години, а веќе е третирана како вистинска ѕвезда на Балканот. Родена е на 17. август во 1989. година. Од неодамна се занимава со актерство, а поради својата несекојдневна убавина често е ангажирана и како фотомодел. Улогата на Ајлин во „Бурни времиња“ значи отскочна даска за нејзината кариера. Таа искрено признава дека во Турција ја викаат Ајлин дури и нејзините блиски токму поради улогата што полека но сигурно остава голем белег во нејзиниот живот.

 

Оваа млада Турчинка моментално сеуште работи на проектот „Бурни времиња“ снимајќи ја третата сезона од серијата. Во нашата богата фотогалерија ве очекуваат професионални фотографии од Фахра, како и од сетот на „Бурни времиња“, а тука се и фотографиите од црвениот тепих кадешто чекореше целата екипа од серијата. Но, пред тоа погледнете го видеото снимено во бекстејџот на магазинот „ALL“, кои направија фотосесија со преубавата Фахра. На оваа фотосесија таа за прв пат го покажа пирсот на јазикот.

 

 

 

{gallery}112012/ajlin{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ќерката на амбасадорот“ во болница – запира ли снимањето на серијата?

На Неслихан Атагул ѝ е дијагностициран сериозен здравствен проблем. Турската актерка, која стекна слава со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!