Почетна / Забава / И YouTube во мрак!

И YouTube во мрак!

Акцијата “Часот на планетата земја” којашто е закажана за вечерва е се помасовно прифатена низ целиот свет. Откако учеството го пријавија повеќе од шест илјади градови од 134 држави, и откако падна одлука најпознатите споменици и згради во светот за момент да останат без светлина во знак на борбата против глобалното затоплување, “светлината ја исклучи” и YouTube, односно на својата платформа вгради прекинувач за вие самите да го сторите тоа. Google уште еднаш ги одушеви сурферите со својата креативност!

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Скопскиот џез фестивал од 14-ти до 17-ти октомври на МРТ 3

Од 14ти до 17ти октомври ќе се одржи Скопскиот џез фестивал. Покрај квалитетната музика, главниот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!