Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Дали нашите јавни личности знаат што е офсајд во фудбалот?

Видео | Дали нашите јавни личности знаат што е офсајд во фудбалот?

Едно од клучните правила на модерниот фудбал кое сè уште е тешко да го разбере едноставниот гледач. „Што е офсајд? – Навидум невино прашање од вашата девојка или дете. Изгледа едноставно, но не е така.

Откако ќе проучите еден тон литература, ќе најдете прецизна дефиниција за тоа што значи офсајд. Тоа е недозволена позиција – правило во фудбалот кое одредува дека играчот на екипата во напад, во моментот кога му се упатува топката од негов соиграч, мора да биде во линија или зад најмалку двајца противнички играчи. Отприлика тоа би звучело вака.

А дали нашите јавни личности знаат што е офсајд и како го објаснуваат погледнете во продолжение:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!