Почетна / Забава / Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој викенд:
21.08- Антички театар, Охрид
22.08- Хераклеа, Битола

Легендарниот Жељко Бебек има нешто да ви каже пред концертите овој викенд! 🎸21 Август – Антички Театар Охрид22 Август – Хераклеа Битола Преостанати влезници: www.avalon.mk 🎫

Gepostet von Avalon Produkcija am Dienstag, 18. August 2020

Не пропуштајте ја можноста да ги слушнете големите хитови на Бијело Дугме и хитовите од соло кариерата на Бебек во Охрид и во Битола.

Билетите во строго ограничен број се достапни онлајн на www.avalon.mk, Avalon Music & Ticket Store и продажната мрежа на Авалон низ Македонија. Ретките нормални и убави моменти ова лето се концертите што ги прави Авалон продукција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

error: Содржината е заштитена!