Почетна / МК Сцена / Видео | Андријана Јаневска ја отпеа „Тајно моја“ на Златна Бубамара

Видео | Андријана Јаневска ја отпеа „Тајно моја“ на Златна Бубамара

Вонвременскиот хит на Тоше Проески – Тајно моја беше отпеан во живо на Златна бубамара на популарноста 2024, со најдоброто од Македонија, златните грла на Синтезис и на Танец, а во изведба на маестралната Андријана Јаневска. Во спомен на маестро Кире Костов и нашиот ангел Тоше Проески, вака звучеше песната на последното издание на Златна Бубамара на популарноста:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Величествениот супербренд ја продолжува турнејата низ Македонија

Продолжува турнејата на супер ѕвездата Каролина во градовите низ Македонија во организација на маестралната Авалон …

error: Содржината е заштитена!