Почетна / Филм / Трилер мистеријата за „Другиот маж“ во петок навечер на МРТ 1

Трилер мистеријата за „Другиот маж“ во петок навечер на МРТ 1

Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и на прв поглед среќни, но набрзо Лиза исчезнува. Питер преку компјутер открива дека жена му има друг маж, Ралф(Антонио Бандерас) кој живее во Милано.

Разочаран, Питер заминува за Милано. Се запознава со Ралф во кафулето кое често го посетува. Ралф зборува за својата партнерката, не знаејќи дека разговара со нејзиниот сопруг желен за одмазда.

Петок, 16 февруари 2024 година, МРТ 1, 21.35 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!