Почетна / МК Сцена / Тамара ќе го освојува албанскиот музички пазар со хитот на Рона Нишлиу

Тамара ќе го освојува албанскиот музички пазар со хитот на Рона Нишлиу

Младата пејачка Тамара Ангеловска со фантастична изведба на евровизискиот хит „Сус“ на Рона Нишлиу и видео во режија на Џубокс Видео ќе го освојува албанскиот музички пазар.

Имено, младата талентирана македонска пејачка Тамара Ангеловска која пред само нешто повеќе од еден месец славеше полнолетство и ја промовираше својата втора песна насловена како „Не можам без тебе“ ја изненади јавноста со фантастична изведба на албанскиот евровизиски хит „Сус“ или на македонски „Тишина“ на Рона Нишлиу.

Преработката на песната Тамара ја направи во студиото на Иле Спасев, додека режијата и снимањето на видеото му ги препушти на Џулиани и неговата „Џубокс Видео“ продукција. За нејзиниот изглед се погрижија стилистите од бутикот „Голден Гарден“ од Велес кои за Ангеловска избраа свечена црна тоалета која одлично и прилега.

Рона Нишлиу е албанска пејачка и текстописец, а со својот мега хит „Сус“ во 2012-та година на Албанија и го носи високото 5-то место на најгледаниот европски музички натпревар „Евровизија 2012“ во Баку, Азербејџан. Воедно ова е најдобриот пласман на Албанија во историјата на Евровизија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!