Почетна / Филм / Шпанската драма „Помеѓу две води“ вечерва на Телма во 22.15 часот

Шпанската драма „Помеѓу две води“ вечерва на Телма во 22.15 часот

Исра и Чито се двајца браќа Роми: Исра бил во затвор заради продавање дрога, а Чито се пријавил во маринците. Кога Исра е ослободен и Чито се враќа од долгата мисија, се сретнуваат во Сан Фернандо.

Обединувањето меѓу браќата носи сеќавања од насилната смрт на нивниот татко кога биле деца. Мотивот на Исра за враќање во Сан Фернандо е да си ги врати жената и децата, но дали ќе успее во местото со највисока невработеност во Шпанија?

Нивната потрага по искупување, потребата да ги средат животите и да најдат помирување, повторно ги обединува во шпанскиот филм во недела, 2 април 2023 на Телма од 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!