Почетна / Спорт / СП Ракомет 2019: Денеска на МТВ 1, Македонија во дуел со Русија

СП Ракомет 2019: Денеска на МТВ 1, Македонија во дуел со Русија

Македонската ракометна репрезентација не успеа да се пласира во следниот круг од првенството. Но, постојат уште два натпревари за конечен пласман на нашите најдобри. Денеска на МТВ 1, ден Водици, Македонија против Русија. Следиме и бодриме. Секогаш за Македонија!

СП Ракомет, сабота 29.01.19

СП РАКОМЕТ 2019: МАКЕДОНИЈА – РУСИЈА, сабота во 12.50 часот на МТВ1

Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 18. Januar 2019

Свесен за пропуштената можност на СП и за реалните можности на подмладената селекција, капитенот на репрезентацијата, Кирил Лазаров повика на поддршка за младите играчи, кои се иднината на македонскиот ракомет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски …

error: Содржината е заштитена!