Почетна / Телевизија / Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од денес од 16.часот, ден 9.9.2021 до 24.00 часот на ден 11.09.2021, нема да бидат емитувани нарачните реклами на македонските телевизии, како ни содржини од забавен карактер.

Знамињата спуштени на половина копје. Македонија во тродневна жалост.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Цртани, играни, документарни и сериски филмови ова лето на Телма

TВ Пакет во соработка ТВ Телма ви ја презентира јулската програмска шема на националната телевизија …

error: Содржината е заштитена!