РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Снежана и ловецот

1-ви јуни Снежана и ловецотРежија: Руперт СендерсСценарист: Хусеин Амини (Drive)Улоги: Кристен Стјуарт, Чарлиз Терон, Крис Хемсворт, Сем Клефин, Јан МекШејн, Лили Кол, Џони Херисакција, фантазија   Еден од најочекуваните филмови за 2012-та година е „Снежана и ловецот“. Мегапопуларната ѕвезда на Самрак сагата – Кристен Стјуарт глуми потполно различна принцеза. Таа …

Повеќе »

Со „Олабави ме“ доаѓа и „Новиот албум“

Marko Slatkar Slatkaristika

Првиот сингл од “Новиот албум” на Слаткаристика “Олабави ме!” со својата видео приказна денес официјално ќе излезе во етер. Спотот кој го режираше Огнен Шапковски и истиот е веќе промовиран за прв пат на новата, официјална Веб страна на Слаткаристика (www.slatkaristika.mk).   Во иднина на неговиот персонален сајт ќе протекуваат …

Повеќе »

Наташа Алексоска е новиот лик во МТВ Метео

Македонската радио телевизија продолжува да воведува нови препознатливи ликови како презентери во своите програми. Државната телевизија моментално е единствената во Македонија која ја презентира временската прогноза на посложен начин. Вечерва забележавме дека и презентерката Наташа Алексоска станала дел од семејството на МТВ1. Претходно ја работеше истата работа, но во А1 …

Повеќе »

А1 вечерва се врати преку фрекфенцијата на А2!

  Стариот и добропознат тим од А1 влезе во новите простории на А2 и почна да го усогласува форматот на програмата согласно добиената лиценца за работа. Доколку не го сторат тоа во рок од седум дена постои можност и оваа телевизија целосно да згасне. Советот за радиодифузија на А2 и …

Повеќе »

Луксузна монографија за вечниот дом на Тоше

Вечниот дом на Тоше Проески што досега го посетија околу 150.000 гости доби луксузна монографија која може да се купи само во музејот. Промоцијата ќе се случи оваа сабота во Крушево.     Монографијата, по воведот, ја опишува во кратки црти историјата на Македонија, а веднаш потоа прави приказ и …

Повеќе »

Бабичка-раперка го освои светот со својот талент!

  Новата сезона на шоуто “Америка има талент” донесе нов и досега најнеобичен талент. Грени-ЏИ има осумдесет години, а нејзиниот јазик е перфектно издепилиран! Вистинското име и е Паула Нелсон. Во шоуто за таленти таа настапи со песна во која рапува за сексот и бракот. Не пропуштајте го настапот!   …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!