РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

1.000 епизоди снимени за „Малечката невеста“

Екипата на индиската серија „Малечката невеста“, која на овој проект почна да работи уште во 2008-та година неодамна го прослави снимањето на, верувале или не, 1.000-та епизода. Во оваа голема бројка од епизоди ќе се случат и големи пресврти – во серијата ќе се појави нов маж во животот на …

Повеќе »

Рапортот на Јофе се враќа вечерва на А2!

  По вестите, дебатните и забавните емисии, А2 во својата програма од вечерва ќе го емитува и Јофе со неговиот рапорт. „Шоуто од кое и Баба Рога се плаши, пострашно било од било кога“, вели Јофе во форшпанот што го најавува вечерашното издание. Новата сезона на „Рапорт со Јофе“ ќе …

Повеќе »

Калиопи во конфликт со грчки новинар

  Еден грчки новинар кој што беше присутен на „Евровизија“ буквално ја нападна Калиопи со прашања поврзани со името на Македонија, но таа на свој начин успеа да му ја затвори устата. Новинарот ја запраша зошто го користи името Македонија, а не ФИРОМ. Таа на провокациите одговараше само со „I …

Повеќе »

Љубоморниот Боки 13-ка плука по Калиопи!

  Нешто по завршувањето на големото финале на „Евровизија 2012“, шоуменот Бојан Јовановски се вклучи на социјалната мрежа Фејсбук и напиша статус кој ги налути неговите „пријатели“. Во статусот тој ја исмева позицијата што Калиопи ја освои на фестивалот. „Нејзиното плачење и фолирање“, вели тој, „поминувало само кај нас, на …

Повеќе »

Калиопи без „ФИР“ на својата легитимација

Калиопи го направи и невозможното. На овогодинешното издание од „Евровизија“ таа успеа да издејствува организаторите да го тргнат ФИР од нејзината легитимација. На фотографијата што ја објави порталот „Курир“ може да се види дека стои само „Делегација од МАКЕДОНИЈА“. Така се брани таковината!         Chris | ТВ …

Повеќе »

Шведска победи на „Евровизија 2012“. Честитки!

Прекрасната евровизиска вечер во Баку, Азербејџан, беше заокружена со победата на Лорен. Претставничката на Шведска со својата „Euphoria“ освои неверојатни 372 поена како најголем фаворит на овогодинешното издание на „Евровизија“. Руските бабушки ја освоија втората позиција, а Србија со Јоксимовиќ заврши на третото место. Македонија со Калиопи освои 71 поен …

Повеќе »

Баку е подготвен, Калиопи е наградена!

  Македонската претставничка на овогодинешното издание од фестивалот „Евровизија“ денеска се закити со престижно признание во Баку. Моќниот глас и харизмата на поп-кралицата Калиопи ја одушеви како домашната, така и целата публика на „Евровизија“. Во конкуренција од 14 учесници таа едногласно е избрана за носител на престижното признание од Националната …

Повеќе »