РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Фото | Спектакуларна сцена на Скопскиот фестивал

  Спектакуларната сцена на Скопскиот фестивал и одличниот концепт го најавуваат новиот почеток на најстариот фестивал во државата. Дополнителен доказ за извонредното музичко шоу се и продукциските и режисерските елементи кои ќе направат фестивалската вечер да биде назаборавна. Лед дисплеи, специјални светла и други продукциски елементи ќе ја украсуваат сцена …

Повеќе »

Почина истакнатиот актер Владимир Ангеловски – Дади

  Еден од доајените на македонското актерство, Владимир Ангеловски – Дади почина синоќа на 66-годишна возраст. Под водство на Тодорка Кондова Зафировска на шест години учествува во формирањето првата Детска радио драма во МРТВ.  Тогаш освојува три први места на Југословенскиот фестивал за детска Радио драма. Во Драмски театар за …

Повеќе »

Накова рекламира спреј за дунди? Да или не?

  Манекенката Александра Накова е бесна на насловната страница на утрешен „Вест“ на која е напишано дека рекламирала „спреј за дунди“, јавува Либертас. „Револтирана сум, и се јавив на новинарката и се направив лом. И кажав дека ќе ги тужам доста ми е од нив“ – изјавила Накова. Тврди дека …

Повеќе »

На Партизанска во Скопје прегазија девојка

  Вечерва околу 21:30 часот во Скопје на раскрсницата „Партизанска“ и булеварот „8. септември“ автомобил удрил една девојка, пишува Сител. Сеуште не се знае колку девојката е повредена и дали таа била виновна во сообраќајот, или автомобилот поминал на црвено. Кој постапил погрешно, дали девојката или автомобилот, ќе се знае …

Повеќе »

Фото | Ријана конечно ја покажа брадавицата

    Ако некому треба да се оддаде чест за одличен маркетинг во последните денови, наградата без размислување треба да оди во рацете на публицистот на Ријана. Нејзиниот нов албум „Unapologetic“ само што не излегол, па таа започна толку агресивна кампања што ни се чини дека во секој момент ќе …

Повеќе »

Снеже Велков ја бапна својата Хонда

Фоторепортерите на ТВ Пакет денеска пред Сител телевизија забележаа чукнат автомобил, а тој да ти бил на водителката Снеже Велков. Имено, заминувајќи си од телевизијата, вчера популарната водителка добро ја бапнала својата Хонда Прелуд од пречниците на салонот Домус кај Националната Арена „Филип Втори“. Па денес сите ги видовме последиците. …

Повеќе »

Студиска премиера на новата песна на Тоше Проески

    Во агенцијата Озирис, во Загреб, се одржа студиска премиера на новата песна на трагично загинатата македонска мегаѕвезда Тоше Проески. Се работи за песната Where do I belong што целосно ќе ја слушнеме на роденденот на Тоше (25. јануари), заедно со уште две други досега необјавени песни. Во краткото …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!