Почетна / Телевизија / Аплауз од 10 минути, фаворитот на „Ѕвездички“ го стресе студиото

Аплауз од 10 минути, фаворитот на „Ѕвездички“ го стресе студиото

 

Тажна песна во феноменална изведба на Марко Бошњак

 

Жирито без зборови, публиката без зборови, ние без зборови. Марко Бошњак во осмиот круг од “Ѕвездичките на Пинк” ја отпеа “Ne kuni me, ne ruži me majko” од Луис и ги маѓепса сите во салата на Пинк.

 

 

– Толку те сакам, твоето пеење кај мене предизвикува љубов кое е вон сите категории – беше јасна Леонтина.

За време на целиот настап, Хари Мата Хари го снимаше Марко со својот мобилен, а потоа заедно со Гоца даде некои забелешки околу пеењето кои сепак не го нарушуваат целокупниот впечаток. “Ти ќе бидеш следниот Павароти”, додаде на крајот пејачот.

 

 

Коментарите и останатите настапи, меѓу кои и оној на нашата Антониа, вечерва на Сител во 21 часот. Уживајте!

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!