ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Динамичен и културен маратон на „Пин Фестивал“ на 13 декември на МРТ 3

ПИН ТВ е целодневна програма, спакувана во забавен телевизиски формат, со времетраење од 13 часа. Карактерот на ПИН е динамичен, а целта е на уникатен начин да ги документира сите случувања од светот на музичката индустрија во изминатиот период. Културен маратон со преку 200 гости од над 40 земји. Премиерата …

Повеќе »

Потписите за спас на Преспанско Езеро поднесени до Владата и МЖСПП

Писмото од Активисти на Граѓанската иницијатива Охрид SOS во продолжение ви го пренесуваме во целост : -“На 27 ноември (петок) 2020 г. до Владата и Министерството за животна средина и просторно планирање поднесовме 5522 потписи од петицијата: Барање за преземање итни мерки за спас на Преспанско Езеро, собрани од 25 …

Повеќе »

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци од постари емисии што ги даваат, може да се забележи и старото лого. Па така, на екран едно до друго стојат и двете логоа. Сликата е од утринската на Алфа која се емитува во живо, …

Повеќе »

Модерна и интригантна драма – „Суровиот Истанбул” во Македонија

Од идната седмица на националната Алсат телевизија со емитување започнува новата турска драма “Суровиот Истанбул”, која ќе ја замени досегашната вечерна серија “Бодрумска приказна” во 19.45 часот. Се работи за серија правена по теркот на познатите “Ќерките на Фазилет”, “Украден живот” и “Ќерки”. Сторија за една жена која со нејзините …

Повеќе »

Инфо | Португалската новела со нови епизоди на Телма во 16.40 часот

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Неколку месеци истата веќе се емитува и на националната Телма. Серијата продолжува со нови интригантни продолженија во 16.40 часот, од понеделник до петок на Телма, а “Шоуто на Елен” ќе го следите во …

Повеќе »

Шок за гледачите, следува скандалозна свадба во „Забрането јаболко”

Вечерва и утревечер, бидете гости на најскандалозната свадба во светот на сапуниците. Доаѓа долгоочекуваниот момент во династијата на гламурозните Аргунови – свадбата на Халит и Јилдиз во “Забрането јаболко”. Неочекуван пресврт подготвува кралицата на злото за најсреќниот ден на Јилдиз. Дали планот на змијата Шахика ќе се оствари и таа …

Повеќе »

5 заклучоци од годишната конференција за состојбата со е-трговијата

Под мотото „Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!” на 25-ти и 26-ти ноември, се одржа Третата годишна конференција за е-трговија на која присуствуваа повеќе од 340 учесници од преку 100 компании, организации, владини институции и образовни установи. Конференцијата, во своето премиерно онлајн издание, се состоеше од богата дводневна програма во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!