Почетна / Телевизија / Новогодишно интервју на Кочишки со Зоран Заев на 1 ТВ

Новогодишно интервју на Кочишки со Зоран Заев на 1 ТВ

Сопственикот на 1 ТВ, Бојан Јовановски или Боки 13, на социјалните мрежи се пофали со интервју со премиерот на Македонија на неговата телевизија. Интервјуто ќе го води Анета Кочишки во понеделник, 31 декември во 19 часот.

Што ќе каже Заев овојпат за граѓаните на Република Македонија, кои се неговите желби и следни потези, дознаваме во понеделник во “Лица” во 19 часот на 1 ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

error: Содржината е заштитена!