Почетна / Телевизија / Од понеделник МРТ1 со нов прајм-тајм

Од понеделник МРТ1 со нов прајм-тајм

 

Од понеделник, гледачите на првиот канал на Македонската телевизија ќе имаат можност да гледаат нови содржини во нови термини. Како бегство од синхронизирани серии и српски емисии, Македонската телевизија ќе понуди домашна продукција и американски серии.

 

 

Од домашната продукција тука е „Тунел“ со нови приказни од животот, „Опуштено“ се враќа, а се враќаат и новите сезони на„The big bang theor“, „CSI New York“, „Mentalist“, „Supernatural“ и „CSI Miami“. Тука се и филмовите за Џејмс Бонд кои се емитуваат секоја сабота, како и новите емисии „Флипер“, „Знам да пеам“ и „Хит на месецот“.

Во продолжение ви го претставуваме прајмтајмот за цела недела.

понеделник
20.15 – Бекстејџ
20.30 – Бубалици
21.00 – Тунел
22.00 – 365 бизнис
23.30 – Натприродно

вторник
20.15 – Бекстејџ
20.30 – Бубалици
21.00 – Тунел
22.00 – Наш агол
23.30 – Натприродно

среда
20.15 – Бекстејџ
20.30 – Бубалици
21.00 – ЦСИ Њујорк
22.00 – Дурбин
23.30 – Натприродно

четврток
20.15 – Бекстејџ
20.30 – Бубалици
21.00 – ЦСИ Њујорк
22.00 – Опуштено
23.30 – Натприродно

петок
20.15 – Бекстејџ
20.30 – Бубалици
21.00 – Игран филм
22.40 – Стисни плеј
23.30 – Натприродно

сабота
20.30 – Филмови за Џејмс Бонд
22.30 – Флипер – емисија за филм

недела
20.30 – Сите наши песни
21.40 – Менталист
22.20 – ЦСИ Мајами

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!