Почетна / Телевизија / Еве како да се пријавите на шоуто „X Factor“

Еве како да се пријавите на шоуто „X Factor“

 

Телевизија Сител известува на кој начин да се пријавите и да станете дел од X Factor. Бидете дел од најпопуларното и најдоброто шоу во светот. Можете да се пријавите на следниве начини: Со испраќање на СМС порака на бројот 141391 со текст Х_ИМЕ И ПРЕЗИМЕ_ВОЗРАСТ И ГРАД_СОЛИСТ/ГРУПА или преку социјалната мрежа Фејсбук на групата X Factor Adria.

Пријавете се и бидете дел од највозбудливата есен која можете да ја замислите. Бидете дел од X Factor.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!