Почетна / Сапуници / Фото | На снимањето на последните епизоди од „Далеку од дома“

Фото | На снимањето на последните епизоди од „Далеку од дома“

Костимираната телевизиска серија на Сител се приближува кон големото финале.

Додека ги следиме последните случувања во приказната за љубовта и војната, малку ќе ве ‘релаксираме’ со позитивни фотографии од снимањето на серијата кое заврши минатата година.

Ако во серијата, актерите беа изложени на трауматични и потресни реплики и случувања, тие зад камерите, се одлучија секогаш за позитива, насмевка и заедничка забава.

Сето тоа влијаеше на одличната тимска работа што вроди да серијата стане вистински блокбастер не само во Турција, туку и во Македонија.

Во серијата, Џевдет и Азизе се постојано цел на опасност од страна на војската на непријателот, а зад камерите, двајцата сопружници, уживаат со своето дете, пријателите, колегите и продуцентите.

Истото го прават и останатите актери, кои за снимањето вложиле многу труд и храброст во нивните ликови.

Семејството на Џевдет е пред финална борба со противниците, а љубовта кон татковината е најголемата сила што ќе ги води нашите ликови до самото финале и последната битка за слобода и спас.

Следнава седмица на Сител, следуваат последните три епизоди од “Далеку од дома”.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!