Почетна / МК Сцена (страна 65)

МК Сцена

Ја помните ли Еми од Идол? Слушнете ја новата песна

  Македонската музичка сцена од неодамна е надополнета со уште еден женски вокал кој своите квалитети ги истакна во реалното музичко шоу „Идол’ и ги освои симпатиите на публиката. Младата Емилија Ѓорѓевска од Тетово беше една од финалистките на македонскиот „Идол“, а одличните изведби на македонските и странските хитови беа …

Повеќе »

Македонскиот Езел нека му ја мисли, Турција ќе тужи!

    Секој ден нови „таленти“. Денешниот е инспириран од јунак од турска серија. Рубин Благадуша пее за неверноста на една жена, а приказната во спотот е идентична со тажната судбина на Езел. Искористена е дури и препознатливата музика од љубовните сцени во серијата.         Крис Манев …

Повеќе »

Викторија Лоба абортирала во Кипар?

  Познатата македонска пејачка Викторија Лоба наводно абортирала во Кипар, тврди српскиот портал Poznati, а пренесува Либертас. На порталот се наведува дека многу балкански пејачки заминуваат на Кипар за тајно да абортираат, а во него се спомнува и името на нашата пејачка Викторија Лоба. Таа не е достапна на нејзиниот …

Повеќе »

„Нисам глуп“ соработка на ДНК со Марко Ѓуровски

    По одличниот анплагд концерт од 29-ти септември во Универзалната Сала за кој се уште се зборува, момците од ДНК не запираат да ја изненадуваат својата публика. „Мислев ти си добра, фина, од сите други дека си поразлична, верував во се што ќе ми кажеше ти,  но тоа биле …

Повеќе »

Погледнете ги двата нови видео записи на Б-Клан

  Хип-хоп групата од Битола, Б-Клан, која активно работи на македонската сцена повеќе од 3 години, ви ги претставува двата нови видео записи.     Групата ја сочинуваат 2 члена, односно Дејан Мицкоски и Дарко Јоцковиќ. За сето време од нивното постоење тие снимија околу 40 песни, а за две …

Повеќе »

Солзи за Тоше Проески и во Лондон

  Годишнината од смртта на Тоше беше одбележана и во Лондон. Во чест на трагично починатата македонска ѕвезда се одржа хуманитарен концерт, пишува Денешен.     На концертот во црквата Емануел настапија Тања Царовска, која живее и работи во Велика Британија, гудачкиот квартет Фортуна од Лондон, како и неколкумина млади пејачи и …

Повеќе »

Елена збесна, спотот да бил пратен веднаш!

    Елена Ристеска преку својот Фејсбук профил му се закани на режисерот Даниел Јовески, дека ако не го добие спотот денеска, подобро да не го праќа воопшто. И се ќе беше поинтересно за нас новинарите доколку скоро омажената македонска пејачка не се шегуваше. Или можеби сериозна беше? Да се …

Повеќе »

Запознајте ја новата волчица Калиопи

  Откако ја обновија меѓусебната соработка со песната црно и бело, со која Калиопи ја претстави Македонија на „Евровизија“ во Баку, пејачката и нејзиниот поранешен сопруг, композиторот Ромео Грил, започнаа со реализација на новиот албум. Првиот сингл на престојниот албум е песната Вучица. За неа е снимен и видео спот …

Повеќе »

Наскоро промоција на две нови песни од Тоше Проески

  Кон крајот на годинава ќе слушнеме нова досега необјавена песна од легендата Тоше Проески. Според информациите на Sky, во компјутерот на трагично починатата ѕвезда биле пронајдени уште две песни што треба да бидат промовирани на неговиот роденден. Песните што биле пронајдени во компјутерот на Проески после неговата смрт, наводно, …

Повеќе »

Адријана Ацевска – од „цигу лигу“ на „кеш кеш“

  Врти сучи бројките се околу неа да биле!   Фолк пејачката Адријана Ацевска годинава е особено актуелна со својот хит „Кеш кеш“, но пред десетина години таа беше далеку од девојка што пее за пари. Имено, Ацевска е „самовилата“ што ја пееше насловната песна на детската едукативна програма „Разиграни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!