Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 13/50

50-те најпопуларни теленовели | 13/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

13. Marimar – Маримар

(Мексико, 1994)

Улоги: Талија и Едуаро Капетиљо

Втората теленовела од триологијата на Мариите. Овде Талија глуми дивјачка од плажа која живее со своето кученце кое размислува како човек. „Маримар“ беше продадена во над 150 држави ширум светот, а во 36 од нив важи за најгледана теленовела на сите времиња. Талија беше поканета во Индонезија каде што беше пречекана како дива.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на Канал 5 останаа без нежниот глас на Рејхан од „Ветување“

Гласот што ја надсинхронизира главната хероина на турската сапуница “Ветување” (Канал 5) е променет. Се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!